Sapanca’ya Gitmek İçin 5 Sebep!


Bu yazımızda Sapanca’ya neden gitmeliyiz, Sapanca’ya gitmek için 5 sebep sorularını yanıtlayacağız ve Sapanca hakkında bilgiler vereceğimiz yazıya başlayalım. :)

Daha önceki yazılarımızda Sapanca’nın bir turizm beldesi olduğunu, bunun yanında mavi ve yeşilin buluştuğu yer olan doğa ile içi içe olduğunu, eğlenmek için çeşit çeşit aktivitelerin olduğu şirin güzel bir tatil ve eğlence yeri olduğunu belirtmiştik. O halde bu saydıklarımızı bir de madde madde açıklayalım!

1-) Yerli Yabancı Herkesin İlgi Odağı

Sapanca’dan, Sakarya’nın çeşitli ilçelerinden, İstanbul ve çevresinden, yurt dışından herkesin görmek istediği ve gezebilmek istediği yerdir.

2-) Doğanın Yeşilliği ile İç İçe

Sapanca, şehir gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin doğa ile iç içe olduğu, sessiz sokaklarıyla huzur verdiği için seyahat severlerin uğrak noktasıdır. Sapanca doğal havası, yeşillikleri, tepeleri ve en önemlisi de gölüyle burayı ziyaret etmiş herkese keyifli zamanlar vadetmektedir.

3-) Göl Maviliğinin Manzarasına Sahip

Gölün eşsiz sessizlik ve maviliğine tanık olun!

Sapanca Gölü'nün etrafındaki köy kahvaltıları ile çok ünlüdür. Genellikle çocuklu ailelerin pazar günleri bu tarz kahvaltı etmek vazgeçilmez hale gelmiştir.


Sapanca Gölü etrafında köy kahvaltıları ile ünlenmiş pek çok mekan ve restoran bulunmaktadır. Buralarda nefis köy lezzetlerini tatma şansını bulabileceksiniz.

Kahvaltının ardından yürüyüş yollarında yürüyüş yapmak ve temiz havadan maksimum derecede faydalanmak düşünülebilir. Unutulmamalıdır ki; Sapanca Gölü çevresi 16 km uzunlukla bu iş için çok uygundur. 4-) Sınırsız Eğlence

Kırkpınar Açık Hava Yaz Festivalinden, Maşukiye Çadır Kampına, Oradan da Balon Gezisine daha birçok etkinlik ve eğlence sizleri bekliyor! 


5-) Her yerden Ulaşım İmkanı

Sapanca Gölü'ne civar illerden gelinmesi durumunda çoğunlukla özel otomobiller tercih edilmektedir. Ya da otobüs seferleri ile ya Sakarya otogarına gelinmektedir. Buradan yine toplu taşıma araçları Sapanca Gölü'ne gidilebilmektedir. Ya da Kocaeli otogarına varıldıktan sonra, buradan her saat başı kalkan araçlara binmek de mümkündür.

Yurdun hemen her yerinden Kocaeli ya da Sakarya'ya otobüs ile ulaşım mümkündür. Şayet bu şekilde bir sefer olanağı bulunmazsa İstanbul üzerinden de Sapanca Gölü'ne ulaşmak mümkündür.

İzmit’ e veya Sakarya’ ya gelen trenlere binip oradan da otobüsle Sapanca’ ya varmak çok kolay!


Konumunuzdan Sapanca’ya yol tarifi için Tıklayınız.

Mithatpaşa İstasyonu Konumu için Tıklayınız.

Arifiye İstasyonu Konumu için Tıklayınız.

İzmit İstasyonu Konumu için Tıklayınız.