Sapanca’da Teleferik Hizmeti Başladı


sapanca teleferik

 Sapanca, konumu itibariyle tüm büyük illere olan yakınlığı ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken turistik bir bölgedir. Sapanca’nın turizmine de katkı sağlayacak olan Sapanca Teleferik projesi 21 Haziran’da hizmete girmiştir.

 Sapanca'ya Teleferik projesinin eklenmesiyle, bölgede yeni bir aktivite daha hayata geçirilmiştir. Hat uzunluğu 1.5 km olan ve 36 kabin ile hizmete açılan Sapanca Teleferik, 8’er kişilik kapasitesi olan kabinleri ile hızlı ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlıyor. Saatlik kapasitesi de 1500 kişi olan teleferik, şeffaf kabinlerle donatılmış olup, 360 derece panoramik manzarayla size konforlu bir ulaşım sağlar ve yaklaşık 10 dakika içinde Sapanca Gölü manzarasını panoromik olarak izleme fırsatı sunar. Ayrıca Sapanca Teleferik sistemi, yağmur, kar, tipi gibi her türlü hava koşulunda sorunsuz bir şekilde çalışabilme özelliğiyle tasarlanmıştır.

teleferik güzergahı

Teleferik nereden nereye gidiyor?

 Teleferik iki istasyondan oluşmaktadır. Teleferiğin alt istasyonu Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesinde, üst istasyonu ise Mahmudiye Mahallesinde bulunmaktadır. Modern bir mimari ile dekore edilen istasyonların içerisinde misafirlerin ihtiyaçları düşünülerek, yiyecek – içecek alanları, VIP Lounge odalar, hediyelik eşya mağazaları bulunmaktadır. Üst istasyonun yanındaki mesire alanında, bungalovlar, kafeterya, restoran, atv safari, paintball, yürüyüş parkurları, spor alanları, ve macera parkı gibi çeşitli tesisler ziyaretçilere hizmet verecektir.


Sapanca teleferik nerede?

 Teleferik Kırkpınar ışıklarına 350 metre mesafededir. Teleferiğe binmek ve muhteşem Sapanca Gölü manzarasına tanık olmak için Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesine ulaşabilirsiniz.

Sapanca teleferik konumu için tıklayınız. 

sapanca teleferik ücreti

Sapanca teleferik fiyatları nedir?

 Sapanca Teleferik hizmeti için belirtilen ücretler ise aşağıdaki gibidir:

• Öğrenci: 100 TL

• Sivil: 150 TL

• 0-6 yaş arası çocuklar (2017 yılı ve sonrası doğumlular) ücretsizdir.

• Üniversite öğrencileri, aktif öğrenci statüsünde olmaları halinde e-devlet üzerinden öğrenci belgesini göstererek öğrenci bileti alabilirler.

Dönemsel olarak açılış ve kapanış ise aşağıdaki gibidir:

Açılış Saati: 10:30

Kapanış Saati: 20:30


KATEGORİLER