Sapanca'da En Çok Ziyaret Edilen 5 Yer


1-)Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Sakarya-Sapanca güzergahında bulunan Sakarya İl Orman Tabiat Parkı, sessiz ve rahat ortamı ile huzur bulacağınız ve buna ilave olarak benzersiz göl manzarası ile sizleri bekliyor. Yılın her mevsimi konaklama olanağına sahip olabileceğiniz bu parkın belirli bir bölümüne iki oda bir salondan meydana gelen ahşap evlerde günübirlik ya da uzun süreli kalabilirsiniz.

Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz aktiviteler mevcut. Bunlar arasında; ATV kiralayarak, ata binerek doğa ortamında gezebilirsiniz. Ata sporumuz olan okçuluğu deneyebilir, kabiliyetlerinizi ölçebilirsiniz.

 


2-)Ormanya

Görülmesi değer 450’den fazla hayvan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; ala geyik, deve, midilli ve birçok hayvan ziyaretçilerini bekliyor! 


Kuş Gözlem Alanı

Ziyaretçilerin doğayı yakından tanıma fırsatı bulabildikleri bu alanda, kızıl gerdan, sıvacı, ispinoz, ağaçkakan ve birçok kuş türünü gözlemlemek ve fotoğraflamak mümkün hale geliyor. 

Botanik Yolu

Botanik Yolu’nda, zengin fauna ve bitki örtüsü sergilenmekte ve ziyaretçiler bu zenginlikleri görebilirler.

 Ve Hobbit Evleri

Konaklama ve gezmenin mümkün olmadığı fakat masalsı görüntüsü ile ziyaretçilerini “Gamonya” adlı filmin içindeki köye götürüyor… Bu nedenle burada gezerken ve oturup suyun sesini dinlerken gerçekten kendinizi bir masalın içinde hissedebilirsiniz.

 

3-)Soğucak Yaylası

En yoğun dönemi, temmuz ayının ikinci haftasına denk gelen yayla şenlikleri zamanıdır. Yöre halkı ve çevre illerden gelen vatandaşların katılımıyla tam bir panayır havasında geçen “Soğucak Yayla Şenlikleri”, bir gün sürmekte, ancak yayla daha şenliklere bir hafta kala dolmaya başlamaktadır. 

4-)Kartepe Kayak Merkezi

Maşukiye'den başlayan, 17 kilometre uzunluğundaki orman yolunu takip ederek yapılacak yolculuk misafirleri bu düşler ülkesine taşıyacaktır.

 

5-)Maşukiye

Etkileyici doğası ile ünlü Maşukiye'de, çok sayıda yayla bulunuyor. Maşukiye tatilinizde mutlaka görmeniz gereken yaylalardan Kirazlı Yaylası ve Kuzu Yaylası başı çekiyor. Bunların dışında; Çiğdem Yaylası, Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası ve Dikmen Yaylası'nı da listenize ekleyebilirsiniz.

Öneri: Maşukiye’ye gidip Saklı Vadi Restorant’ta kahvaltı yapmadan olmaz!

Bonus!

Sapanca’nın son zamanlarda en çok yapılan aktivitesi olan Bungalov Evleri’nde kalabilirsiniz! Sizin için birkaç bungalov ev listeledik.

Bungalov Evleri: Bungalov Huzuru…

Sapanca Gölü’nün harika manzarası eşliğinde size özel ısıtmalı havuzunuzda keyif yaparak, göl kıyısında zaman geçirerek Sapanca’yı keşfetmek ister misiniz?

Sapanca gölünün kenarında sıcak havuzlu tiny house deneyimini Sapanca’da yaşayın.

Çamlık Bungalov

Sapanca Lago's Tiny House

Sapanca Boheme Bungalov