Bungalov Evlerde Tatil Yapmak İçin 7 Neden


Son dönemlerin favorilerinden biri olan bungalovlar sayesinde, klasik konaklamaların dışına çıkıp çok daha farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Şehirdeki araç kornalarının yerini kuş cıvıltılarının aldığı bungalovlarda, aileniz, sevgiliniz ya da arkadaşlarınızla gönül rahatlığıyla konaklamanız mümkün. Üstelik burada biriktirdiğiniz anıları ise yaşamınız boyunca keyifle hatırlarsınız. İşte sizi ilk fırsatta bungalovda konaklamaya ikna edecek 7 sebep.


1 – Çünkü Doğada Olmanın En Keyifli Halidir


Genellikle tek katlı ahşap ya da organik yapı malzemelerinden inşa edilen konaklama birimlerinden oluşan bungalovların, en belirgin özelliği tabi ki doğa içinde olmaları. Kiminin denize yürüme mesafesinde yer aldığı kiminin ise özel havuzuyla dikkat çektiği bu tesisler, keyifli bir bahçeye de ev sahipliği yapıyor. Ağaçların gölgesindeki dinlenme alanlarından dağ manzarasına kadar, doğada olduğunuzu iliklerinize kadar hissettirecek her detaya sahip olan bu ahşap yapılarda, size de arkanıza yaslanıp, uzun zamandır hayalini kurduğunuz o tatili yaşamak kalıyor. Sizce de güne ağustos böceklerinin sesiyle başlamak ve muhteşem manzaraya karşı kahvaltınızı etmek doğada olmanın en keyifli hali değil mi?


2 – Kafa Dinlemek İçin Birebirdir


Yemyeşil bahçesi, doğa içerisindeki konumu ve tabi ki konuklarına sunduğu hizmetleriyle huzurun önemli adreslerinden biridir bungalovlar. Amaçları hiç şüphesiz sizi rahat ettirmek olduğu kadar kafa dinlemenizi sağlamaktır. Zaten konaklamanız boyunca bütün stresinizi şehirde bırakıp, yüzünüzü doğaya döndüğünüzde ne demek istediğimizi siz de çok iyi anlarsınız. Verandası, bahçedeki oturma alanları, hatta hamakları ile bungalovlar, hayallerinizin çok ötesinde bir seyahatin kapılarını açar. Burada sevdiklerinize ve kendinize bol bol vakit ayırma şansı bulabilirsiniz.


3 – Bazen Lüks Bazen Salaş Olabilirler


Bulunduğu bölgeye göre yaz, kış ya da bahar aylarında hizmet verebilen bungalovlar, aynı zamanda farklı bütçelere hitap etmeleriyle de değişkenlik gösteriyor. Pek çok tatil yerinde uygun bütçeli olanlar kadar lüks birimleriyle dikkat çeken bungalovlar da mevcut. Örneğin lüks kategorisindeki tesislerde özel havuz, dikkat çekici dekorasyonuyla romantik bir restoran, SPA olanakları ya da özel plaj alanı bulunabiliyor. Lüks konaklamaları tercih etmeyenler için ise uygun bütçeli ve konforlu çok sayıda alternatif yer alıyor. Hangisini seçerseniz seçin her iki seçenekte de keyif dolu bir tatilin sizi beklediği bungalovları, bütçenize ön planda tutarak tercihinizi yapabilirsiniz.


4 – Büyük Otellerin Kalabalığından Uzaktır

Evet, her şey dahil tatillerin sağladığı birçok avantaj var; fakat özellikle sezonun en yoğun olduğu dönemlerde büyük bir kalabalığın sizi beklediği yadsınamaz bir gerçek. Çünkü yüksek sezonda yemek sırası beklemek, plajın en güzel yerinde yer bulmak için adeta savaş vermek ve havuzda iki kulaç atıp biriyle çarpışmak her şey dahil otellerin kaderi. Çok daha az konaklama kapasiteleri ve sizi özel hissettirecek ilgileriyle bungalovlarda ise bu durumun tam tersi olduğuna emin olabilirsiniz. Kalabalıktan uzak bu doğa içi tesislerde kendi iç sesinizi dinleyip, birlikte tatil yaptığınız insanlarla güzel ahbaplıklar kurmanız bile mümkün.


5 – Özlemini Duyduğunuz Organik Yaşama Kavuşturur


Doğasıyla hayranlık uyandıran bungalovların büyük bir kısmında organik yaşam hakim. Sabah kahvaltılarında sunulan köy yumurtalarından bahçede yetiştirilen domateslere, biberlere ve yöresel lezzetlere kadar her detayın düşünüldüğü bu tesislerde, kendinizi o hep hasretini çektiğiniz köy yaşamının tam ortasında bulursunuz. Hatta kimi tesisler doğal yaşamı öylesine benimsemişlerdir ki içlerinde minik bir çiftliği olanlar bile bulunmaktadır. Kısacası tüm bu özellikleriyle bungalovlar, dalından yeni koparılmış meyve ve sebzenin tadını hissedebileceğiniz, organik konaklama birimlerinin başında gelir.


6 – Ev Konforunu Aratmaz


Bungalovlar standart bir otel odası konforunda olabildiği gibi bazı tesislerde 1+1 konaklama seçenekleri mevcuttur. Aileler için de avantajlı bir konaklama imkanı sunan bu tesislerde mutfak gereçleriyle donatılmış mini bir mutfak, oturma alanı ve özel banyo bulunabilmektedir. Böylece ev rahatlığından vazgeçemeyen konuklar dilerse kendi yemeklerini hazırlayabilir, günün yorgunluğunu ise oturma alanında dinlenerek üzerlerinden atabilirler.


7 – Kesinlikle Romantiktir


Sakin konumlarıyla dikkat çeken bungalovlar, gün batımı ya da yayla manzaraları, yıldızlı geceleri ve sessiz akşamlarıyla romantik bir kaçamak yapmak isteyen çiftler için oldukça idealdir. Sonuçta mum ışında romantik bir akşam yemeği yemek isteyen çiftler, böylesine güzel bir doğa manzarasını kolay kolay her tesiste bulamazlar. Bu nedenle de gerek yıl dönümleri gerek balayı tatilleri gibi özel günlerde bungalovlar sıklıkla tercih edilirler.

KATEGORİLER